تیم سازی در ساخت کسب و کار اینترنتی

تیم سازی در ساخت کسب و کار اینترنتی

ساخت یک کسب و کار اینترنتی موفق و درآمدزا نیازمند اجرای صحیح عوامل و عناصری است که نکته به نکته ی آن حائز اهمیت است و از مهم ترین آن عواملی هستند که تمامی این اهداف را به واقعیت تبدیل می کنند که آن را نیروی کار یا تیم سازی می نامیم.

در اولین چالش برای ساخت کسب و کار اینترنتی نیاز به یک تیم کاربلد احساس می شود که معمولا از اوین مشکلات آن توان تامین مالی کارکنان است که تقریبا درصد بسیاری زیادی از صاحبان ایده در این مرحله به مشکلی جدی بر میخورند و البته که یک سری افرادی تحت تاثیر ذوق و جو اولیه ساخت کسب و کار اینترنتی خود را نیازمند داشتن یک تیم می دانند که بعضا رویه ای اشتباه می باشد.

اما در برخی موارد صاحبان ایده برای اجرای ایده یا ساخت کسب و کار اینترنتی الزامی دارند و آن تیم سازی حرفه ای و هوشمندانه است که نیازمند پرداخت هزینه های مورد نیاز و انتخاب درست افراد متخصص با توجه به مهارت های کلیدی می باشد

تیم سازی در ساخت کسب و کار اینترنتی

بهترین زمان برای تیم سازی در ساخت کسب و کار اینترنتی

نیاز به تیم سازی بهترین و ساده ترین مفهوم برای ساخت و توسعه یک کسب و کار اینترنتی است و باید بررسی کرد و دید که آیا واقعا نیاز به تیم سازی وجود دارد؟! از نظر بنده بهترین فرصت برای تیم سازی زمانی است که شما نمی توانید برای توسعه دادن و یا افزایش درآمد، زمان بیشتری بگذارید و تمام وقت شما در طول روز باید صرف کارهای مهم تری شود.

اگر هنوز درآمد پایدار (هرچند کم یا زیاد) نداشته و زمان آزاد بیشتری برای رشد کسب و کار خود دارید، پس فعلا نیازی به تیم سازی هم نخواهید داشت، در ضمن تیم سازی نیز یکی از سخت ترین کارهای این روزهای کسب و کار در ایران است! حتی اگر تمام موقعیت ها برای تیم سازی را هم داشته باشید باز هم در حین جذب نیرو بایستی هوشمندانه و با برنامه ریزی انجام شود

 

تیم سازی در ساخت کسب و کار اینترنتی هدف شما هدف تیم شما است…

بعد از تیم سازی در کسب و کار اینترنتی کار های بسیاری نیز باید انجام دهید تا این تیم یکپارچه برای رسیدن به اهداف رسا و توانا بماند، اهداف خود را تقسیم به هدف های کوچک تر کنید و هر کدام از آن ها را به بخش مربوطه ارائه دهید تا آن ها دقیقا بدانند باید برای رسیدن به موفقیت چه کارهایی را در چه زمانی انجام دهند، پس هدفتان را مختصر برای کارمندان یا تیم خود شرح دهید و به گونه ای نتیجه گیری کلی کنید.

تیم سازی در ساخت کسب و کار اینترنتی

لیست جریمه را برای تیم خود مشخص کنید!

قطعا برای رسیدن به اهداف خود در این دنیای پر رقابت باید ثابت قدم و پایدار به سوی موفقیت پیش بروید، پس جایی برای خطاهای جبران ناپذیر یا عقب گرد های مشکل ساز نداریم! بنابر این خیلی محترمانه و با رویی خوش از روز اول لیستی از کارهای اشتباهی که تیم شما میتوانند مرتکب شوند را همراه با جریمه ای که میتواند کسر از حقوق کل آن فرد شود را در نظر بگیرید، اما همچنان دوست آن ها باشید و کاری کنید که فکرشان به حاشیه نرود و بجای آن به فکر کسب تجربه بیشتر و حل مشکلات به وجود آمده باشند

این شرح کلی از کلیات تیم سازی در ساخت کسب و کار اینترنتی بود که تشکیل شده از تجریبات و حروف فارسی هستند که هیچگاه به مانند تجربه ای که شما در شرایط خودتان کسب می کنید نیستند و در نهایت باید وارد این چالش ها شوید، لپ کلام؛ هوشمندانه و با برنامه ریزی جلو بروید.

علی خزائی

طراح وب و موسس رادنش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *