موارد مورد نیاز برای راه اندازی وب سایت

هر وب سایتی نمایش دهنده تصاویر، متون و سایر المانهای طراحی شده می‌باشد که همگی از یک مسیر فراخوانده و در نمایشگر موبایل یا دستکتاپ ما در معرض دید قرار می‌گیرند، حال این مسیر “ دامنه” و تمام محتویات بر روی کامپیوترهای بزرگی به نام ” هاست” وجود دارند و در ادامه به نحوه‌ی تهیه این موارد می‌پردازیم

هدف، اولین مورد برای راه اندازی وب سایت

شاید کلیشه ای به نظر بیاد اما خیلی مهمه که شما یک هدف واضح و قابل برنامه ریزی برای راه اندازی وب سایت‌تان داشته باشید چرا که مقصد فقط ساخت یک وب سایت خفن برای پز دادن و کلاس گذاشتن نیست و باید بدونید دقیقا از انجام این کار میخواهید چه به دست بیاورید! برای مثال قصد داریم با راه اندازی یک وب سایت جدید خدمات شرکت یا تولیدی ام را در اینترنت به مردم و افراد جدیدی بیشتر معرفی کنم که در نتیجه آن می‌توان افزایش فروش خدمات و محصولات را پیش بینی نمود.

پس لطفا یک هدف مشخص و یا چشم انداز بزرگ از کارتان را بر روی کاغذ بنویسید و همیشه در کنارتان آن را داشته باشید.

دامنه، اسم وب سایت و برند شما است

کاربران برای مراجعه به هر وب سایتی نیاز به دانستن اسم یا آدرس دامنه دارند مثل Google.com که آدرس دامنه محبوب ترین موتور جستجوی دنیا محسوب می‌شود و اسم همین سایت ” رادنش” و آدرس دامنه آن Radnesh.com است که کارش تولید محتوا جهت آموزش طراحی‌وب سایت و کسب و کار اینترنتی می‌باشد.

دامنه ها به دو دسته بین و المللی و ملی تقسیم می‌شوند، دامنه های ملی با پسوند ir. شناخته و دامنه های جهانی پسوندهای بسیار زیادی دارند که رایج‌ترین آن‌ها com. و net. و … هستند و پیشنهاد ما تهیه دامنه با پسوند دات کام است.

اگر هنوز اسمی پیدا نکردید با نکاتی که الان میگم می‌تونید یک اسم مناسب برای کسب و کارتون پیدا کنید؛

  1. اسم باید کوتاه و به یاد ماندنی باشد ( اسم های یک کلمه‌ای عالی هستن )
  2. تا حدودی مرتبط به زمینه کاری باشد
  3. تلفظ آسانی داشته باشد ( از کلمات با تلفظ سخت بپرهیزید )
  4. دامنه قابل ثبت باشد ( آدرس اینترنتی دامنه از قبل توسط شخص دیگری ثبت نشده باشد )

میتونید 10 تا 100 کلمه و مترادف مرتبط به زمینه کاریتون و روی کاغذ بنویسید و یکم با عبارات بازی کنید تا ببینید چه اسم خوبی میتونید پیدا کنید یا حتی با ترکیبشون بسازید، سعی کنید به یک اسم قشنگ برسید چون داشتن یک برند با نامی زیبا میتونه در برندسازی و کاهش هزینه های تبلیغاتی کمکتون کنه!

هاست، مکان نگهداری 24 ساعته محتویات وب سایت

کامپیوتر‌های بزرگی در سراسر دنیا با سخت افزارهای قدرتمندی وجود دارند که همیشه و هر لحظه از 24 ساعت روز در هفته و بدون داشتن خاموشی به شبکه بسیار پرسرعت اینترنت متصل هستند تا بتوانند محتویات هزاران وب سایت را به کابرانشان نمایش دهند. نام دیگر این کامپیوترهای بزرگ “ سرور” است.

هاست مکانی برای آپلود تصاویر، ویدیوها و سایر فایل ها در یک وب سایت می‌باشد.

زمانی که کاربری با وارد کردن آدرس و زدن اینتر در مروگر قصد وارد شدن به وب سایتی را دارد، درواقع مرورگر ما به هاست درخواست می‌دهد که تمام اطلاعات موجود در سایت را انتقال دهد و بعد از گرفتن آن به ما که کاربر باشیم نمایش می‌دهد، البته که این انتقال اطلاعات همگی کدهای پیچیده ای هستند که تنها خود سیستم ها می‌توانند ان ها را دریافت و به کاربران یک وب سایت زیبا نمایش دهند و آن کسی که این وب سایت ها را ایجاد می‌کند طراح وب سایت یعنی کسی که قراره با دیدن این دوره آموزشی بشویم، نام دارد.

چطور و از کجا دامنه و هاست تهیه کنم؟

برای خرید هاست باید حتما دقت نمایید که از یک شرکت معتبر دارای هاست های با کیفیت و امن خرید کنید و برای خرید دامنه هم تقریبا به همین شکل است که من تصمیم گرفتم ویدیو زیر و برای توضیح کامل و نحوه خرید دامنه و هاست بسازم، پس برای ادامه ویدیو زیر و حتما ببین…

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.