ساخت فایل htaccess. در وردپرس

درود بر شما و همراهان عزیز

فایل htaccess. یکی از فایل های مهم و حساس در ایجاد هر سایتی است که با استفاده از آن می‌توان برخی توابع، دستورات و تنظیمات مربوط به سایت، سرور و وردپرس را از طریق کد های از پیش برنامه نویسی شده به اجرا در آورد.

گاهی اوقات مشکلاتی در وردپرس پیش می‌آید و یا قصد ایجاد تغییراتی را داریم که نیازمند دسترسی به فایلی مهم به نام ” اچ تی اکسس ” ( htaccess. ) هستیم که باید از طریق هاست سایت خود تغییرات را اعمال کنیم.

این مقاله به مشکل نبود فایل htaccess. می‌پردازد و یا به عبارتی اگر مطمئن هستید که این فایل در هاست شما وجود ندارد، می‌توانید با مشاهده آموزش زیر و به آسانی برای ساخت فایل htaccess. در وردپرس اقدام کنید…

اگر از وجود این فایل مطمئن نیستید، باید از طریق فایل منیجر هاست و قسمت تنظیمات، گزینه مربوط به ” مخفی سازی فایل های مهم ” ( Hidden files ) را غیر فعال کنید تا بتوان تمامی فایل های مخفی شده را مشاهده کنید.

آموزش ساخت فایل htaccess. در وردپرس

ابتدا وارد پیشخوان وردپرس خود شوید و به مسیر تنظیمات >> پیوند‌های یکتا مراجعه کنید.

ساخت فایل htaccess. در وردپرس

به انتهای صفحه باز شده می‌رویم و روی دکمه ذخیره‌ی تغییرات کلیک می‌کنیم و بدین ترتیب فایل htaccess. به طور خودکار توسط وردپرس در هاست ساخته می شود، بله به همین آسانی که می‌بینید 🙂 !

آموزش ساخت فایل htaccess. در وردپرس

با مراجعه به هاست می‌توانید فایل htaccess. ساخته شده را مشاهده خواهید کرد و می توانید تغییراتی که مد نظر داشتید را اعمال کنید.

دیدگاه بگذارید

با ثبت نام و ورود به سایت نیازی به تکمیل اطلاعات برای ارسال دیدگاه ندارید!